Zilele Municipiului Codlea- Kronenfest, 2019


Data și ora:
Gazdă:

Măgura Codlea, România
Organizator:

Despre

În perioada 28-30 iunie 2019, pe o durată de 3 zile vor avea loc Zilele Municipiului Codlea- Kronenfest, ediția a XIX-a.
Locația: Zona Maial Codlea de la poalele Muntelui Măgura Codlei

Program:

VINERI - 28 IUNIE 2019

Ora 17:00-18:00 – CLUBUL ELEVILOR CODLEA (DANS ȘI MUZICĂ)
Ora 18:00-18:30 – CENTRUL ARTIST PENTRU ARTĂ
Ora 18:30-19:30 – LET-S DANCE KIDS (DANSURI MODERNE)
Ora 19:30-19:40 – ANTURAJ DANCE CENTER (STREET DANCE)
Ora 19:40-20:00 – IULIA DANCE STUDIO (DANSURI MODERNE)
Ora 20:00-20:30 – TALENTE CODLENE - SURÂSUL MUZICII
Ora 20:30-21:15 – CONCERT DIANA BUCȘA
Ora 21:15-22:00 – CONCERT NEMURITORII
Ora 22:00-22:45 – CONCERT ELENA GHEORGHE
Ora 22:45-23:30 - DJ
Ora 24:00 – ÎNCHIDEREA PROGRAMULUI

SÂMBĂTĂ – 29 IUNIE 2019

Ora 15:30-16:00 – TINERE TALENTE CODLENE
- TEODORA SAMOILĂ
- ANDREI ROSZ
- ALEXIA ȘCHIOPU
- ANA MARIA ANGHEL
- MIRUNA RACOȚIA
- KARINA HEGEDUS
- FRESH GROUP
Ora 17.00-17:45 – GRUPUL FOLK – HOINARII CRAIULUI
Ora 17:45-18:15 – GRUPUL TRIO ALLEINA ȘI CÂRCIUMARII BAND
Ora 18:15-19:00 – CONCERT DANIEL FĂT
Ora 18:15-20:15 – COMPETIȚIE SKANDENBERG – INVITAT ION ONCESCU
Ora 19:00-19:15 – RECITAL ALEXANDRA BĂNCILĂ
Ora 19:15-20:00 – CONCERT RUBY
Ora 20:00-20:45 – CONCERT EDWARD SANDA
Ora 20:45-21:30 – CONCERT IOANA IGNAT
Ora 21:30-23:00 – CONCERT COMPACT
Ora 23:00-23:30 – FOC DE TABĂRĂ
Ora 23:00-23:30 – DJ – MUZICĂ FOK
Ora 24:00 – ÎNCHIDEREA PROGRAMULUI

DUMINICĂ – 30 IUNIE 2019

Ora 12:30-13:30 PARADA – PE TRASEUL PRIMĂRIE – MAIAL
Ora 13:30-13:45 FANFARA ROMÂNĂ CODLEA
Ora 13:45-14:00 DISCURSURI OFICIALITĂȚI
Ora 14:00-14:15 TRUPA DE DANSURI SĂSEȘTI CODLEA
Ora 14:15-14:45 DANSUL MELCULUI
Ora 14:15-15:00 CONCERT CLAUDIA MIRIȚESCU & BURZELAND PARTY BAND
Ora 15:00-15:15 DANSURI POPULARE – ANSAMBLUL „FLOARE DE CASTAN” HĂLCHIU
Ora 15:15-16:00 GRUPUL VOCAL „FLORILE CODLEI”
Ora 16:00-16:15 RECITAL MARA CĂLIN
Ora 16:00-16:30 URCAREA PE CATARG
Ora 16:15-16:45 RECITAL LORENA ȘI RADU ADAM
Ora 16:45-17:15 DANSURI POPULARE – ANSAMBLUL „MĂGURA” CODLEA – COPII
Ora 17:15-18:00 CONCERT RODICA STAN
Ora 18:00-19:00 DANSURI POPULARE – ANSAMBLUL „TRANSILVĂNEAN” VULCAN
Ora 19:00-19:45 CONCERT NICOLETA VOICA
Ora 19:45-20:15 RECITAL FILUȚ DĂNUȚ TABĂRĂ
Ora 20:15-21:15 DANSURI POPULARE – ANSAMBLUL „MĂGURA” CODLEA
Ora 21:15-22:00 CONCERT IONUȚ FULEA
Ora 22:00 – 22:10 JOCURI DE ARTIFICII
Ora 23:30 ÎNCHIDEREA PROGRAMULUI

Fotografii