FESTIVALUL INTERNAȚIONAL SUFLET ROMÂNESC 2019


Data și ora:
Gazdă:
Prejmer 507165, Romania

Despre

→ Sâmbătă 29.06.2019
• Ora 10-00 – Sfanta liturghie - Hramul Bisericii Sf. Petru și Pavel Prejmer

→ Duminică 30.06.2019
• Ora 10 Întâlnire Fiilor Satului -Biserica Trei Ierarhi Prejmer
• Ora 17:00 – Balul Femina în Ie Căminul Cultural Lunca Câlnicului.
• Ora 19:30 – Proiecție film Wild Carphatia în sala Stefan Ludwig Roth Prejmer.

→ Luni 01.07.2019
• Ora 16-00 – Atelier tematic Sezatoare Femina -Sala Cetate Prejmer.
• Ora 19:30 – Proiecție film Wild Charphatia 2 în sala Stefan Ludwig Roth Prejmer

→ Marți 02.07.2019
• Ora 10-00 Activități pentru copii în Stupini Prejmerului
• • Ora 10-00 – Aniversarea Sfințirii Bisericii Trei Ierarhi Prejmer – Sfânta Liturghie
• Ora 19-00 Recital de Pricesne invitați pentru deschiderea evenimentului
• Concert Pricesne Paula Seling biserica Trei Ierarhi Prejmer .
• Ora 18:00 – Proiecție film Wild Charphartia 3 , în sala Stefan Ludwig Roth Prejmer.
→ Miercuri 03.07.2019
• Ora 10-00 Activități pentru copii- în Lunca Calnicului
• Ora 19:00 – Recital ,,Corul de Cameră Astra Brașov în sala Stefan Ludwig Roth Prejmer

→ Joi 04.07.2019
• Ora 10-00 Activități pentru copii în Prejmer
• Ora 11-00. – Simpoziom dedicat Satului Românesc în sala Stefan Ludwig Roth Prejmer
• Ora 19:30 – Proiecție de film în sala Stefan Ludwig Roth Prejmer
→ Vineri 05.07.2019
Centrul localității
• Ora 17:00 – Ansambluri + Plaiuri transilvane în centrul localității
• Ora 19:00 – Schimb de experiență între Ansambluri de dansatori Izvoarele Prejmerului și invitați.
• Ora 19:30 – Proiecție film în sala Stefan Ludwig Roth Prejmer
→ Sâmbătă 06.07.2019
În centrul localității
• Ora 11:00-13:00 – Spectacol Școli Prejmer
• Ora 13:00-14:30 – Parada Costumelor Populare
• Ora 14:30-18:30 – Concursuri :interpretare vocală , instrumentală și dansuri tradiționale.
• Ora 18:30 Recital Aurelian Suciu

→ Duminică 07.07.2019
În centrul localității
• Ora 12:00 – Prezentare
• Ora 12:30 – Artiști locali și invitați :Milu Ionuț ora 14-00 , Balint Alexandra ora 14-30.
• Ora 16:00 – Spectacol Ansamblul Studențesc Junii Brașovului si Izvoarele Prejmerului
• Ora 17:00 – Ioan Bocșa, Sergiu Cipariu, Vlăduț Sărmaș, Ovidiu Olari, Orchestra Ovidiu Barteș.