CODLEA F-ESTIVAL


Dates and Hours:
Host:
Strada Pieții, Codlea 505100, Romania

About

„CODLEA F-ESTIVAL” reprezintă un eveniment în care se vor regăsi: proiecții de filme pentru copii, ateliere de creație, expoziții, muzică și dans. Invitați speciali: Ozana Barabancea, Ionuț Langa Lino Goden, Adda&Band.
Programul evenimentului este următorul: 
Vineri 20 august 2021

18:00–19:30 Proiecție film copii – Casa de Cultură

20:30–21:00 Recital RĂZVAN PĂUN – Curtea Școlii Germane

21:00-22:00 Recital OZANA BARABANCEA – Curtea Școlii Germane

.................................................................................................................

18:00–20:00 Atelier de Creație PETRICĂ BUHNICI – Promenadă

18:00-21:00 Expoziție aer liber – În față la muzeu

.................................................................................................................

Sâmbătă 21 august 2021

15:00-16:15  Proiecție film copii – Casa de Cultură

16:15-16:45 Concert FANFARA ROMÂNĂ CODLEA - Promenadă

16:45-17:00 Recital MARA CĂLIN - Curtea Școlii Germane

17:00-17:30 Trupa de dansuri grecești - Curtea Școlii Germane

17:30-18:00 Recital LORENA ȘI RADU ADAM - Curtea Școlii Germane

18:00-18:30 TARAFUL ANSAMBLULUI DORULEȚUL Ghimbav – Curtea Școlii Germane

18:30-19:00 Recital RODICA STAN - Curtea Școlii Germane

19:00-19:30 Ansamblul Folcloric MĂGURA Codlea - Curtea Școlii Germane

 

19:30-20:30 Recital IONUȚ Langa - Curtea Școlii Germane

.................................................................................................................

18:00-20:00 Atelier de Creație PETRICĂ BUHNICI – Promenadă

18:00-21:00 Expoziție aer liber – În față la muzeu

 

Duminică 22 august 2021

15:00-16:30  Proiecție film copii – Casa de Cultură

16:30-16:40 Dansuri moderne LET-S DANCE KIDS - Curtea Școlii Germane

16:40-16:50 Street dance ANTURAJ DANCE CENTER - Curtea Școlii Germane

16:50-17:20 Recital grupul AMA - Curtea Școlii Germane

17:20-17:35 Recital MIRUNA RACOȚIA - Curtea Școlii Germane

17:35-17:50 Recital ALEXIA SCHIOPU - Curtea Școlii Germane

17:50-18:20 Recital CORINA ȘI GEORGE NICA - Curtea Școlii Germane

18:20-19:10 Recital BARTY – Curtea Școlii Germane

19:10-19:30 Recital ALEXXA - Curtea Școlii Germane

19:30-20:15 Recital LINO GOLDEN - Curtea Școlii Germane

20:15-21:00 Recital ADDA&BAND - Curtea Școlii Germane

21:00-21:15 HYPNOSIS FIRE SHOW - Promenadă

21:15-21:30 LASER SHOW – Promenadă 

.................................................................................................................

 

 

17:00-21:00 ASOCIAȚIA PE PICIOROANGE SIBIU – Promenadă

17:00-21:00 ASOCIAȚIA CETATEA NEAGRĂ - Promenadă

18:00-20:00 Atelier de Creație PETRICĂ BUHNICI – Promenadă

18:00-21:00 Expoziție aer liber – În față la muzeu

.................................................................................................................